Jak wykryć podsłuch w telefonie? – Sprawdź czy masz podsłuch!

Jak wykryć podsłuch w telefonie?

W dzisiejszych czasach dzieją się różne sytuacje. Czasem zdarza się, że pożyczymy komuś telefon na przysłowiowe kilka minut, po czym otrzymamy go z załączonym w systemie podsłuchem. Warto wiedzieć jak wykryć podsłuch w telefonie. Jeżeli jeszcze nigdy tego nie robiłeś to niczym się nie martw. Sprawdzanie czy masz podsłuch w telefonie komórkowym nie wymaga od Ciebie żadnej specjalisticznej wiedzy. Wystarczy kilka minut poświęconego czasu i umiejętność wciskania przycisków w telefonie, czyli de facto coś co potrafi każdy.
Jak sprawdzić czy mam podsłuch w telefonie?

W poniższym poradniku wideo znajdziecie informacje na temat “jak sprawdzić czy mam podsłuch w telefonie”. Cały proces sprawdzania tego czy mamy podsłuch w komórce powinien zająć nam nie więcej niż kilka minut. Do wykonania tej czynności potrzebujesz wyłącznie 3 specjalnych kodów.

Jakich kodów potrzeba do sprawdzenia czy mam podsłuch?

Jeżeli nie wiesz jak sprawdzić czy masz podsłuch, to pewnie nie słyszałeś o kodach, za pomocą których możesz bez problemu sprawdzić przekierowania w twoim telefonie. Przedstawiam Ci 3 kody związane z przekierowaniami wykonywanymi na telefonie komórkowym.

*#21# to kod który pozwala sprawdzić nam generowane przekierowania. Za jego pomocą sprawdzimy czy nasze połączenia są przekierowywane, gdzie indziej, czyli czy nasz telefon jest na podsłuchu. Oprócz przekierowywanych połączeń dowiesz się, czy Twoje dane, smsy, faksy i pakiety są dalej przesyłane.

*#62# ten kod posłuży nam do sprawdzenia na jaki numer przekierowywane są połączenia przychodzące w sytuacji, gdy nasz telefon zostanie wyłączony. Najczęściej wyświetli nam się numer poczty głosowej. Warto, jednak zawsze sprawdzić ten numer w Internecie, czy przypadkiem na pewno jest to poczta głosowa.

##002# Ten kod służy do wyłączenia wszystkich przekierowań z naszego telefonu. Pamiętajcie, że uruchamiając go w raz z innymi przekierowaniami wyłączycie też przekierowanie na pocztę głosową i w ten sposób wasze rozmowy nie będą na niej rejestrowane!

Oczywiście chcąc rozpocząć działanie powyższych kodów, po ich wpisaniu wybierz ikonkę z zielonym telefonem, który pozwoli Ci zadzwonić na wskazany kod.
Jak sprawdzić czy mam podsłuch w telefonie? – Instrukcja

Jak wykryć podsłuch w telefonie?1. Chcąc sprawdzić czy masz podsłuch wejdź w zakładkę telefon. Następnie z klawiatury wpisz kod *#21# i wybierz ikonkę z zieloną słuchawką. Nastąpi uruchamiane kodu.
2. Po zadzwonieniu na ten kod wyświetli Ci się okno ze zdjęcia poniżej.
jak sprawdzić czy mam podsłuch w telefonie3. Wyświetlone zostanie okno na którym widnieją informacje o przekazywanych połączeniach głosowych, danych, faksach, smsach, synchronizacji, pakiecie i PAD.
4. Sprawdź czy w któreś z wyświetlonych rubryk widnieje napis inny niż “nieprzekierowane”. Jeżeli tak, to możliwe, że Twój telefon jest na podsłuchu!
Jak sprawdzić na jaki numer przekierowywane są połączenia, gdy telefon jest wyłączony?

Jeżeli chcesz sprawdzić na jaki numer przekierowywane są połączenia podczas, gdy Twój telefon komórkowy jest wyłączony to tak jak w przypadku wcześniejszym przejdź do okna wybierania numeru i wykonaj następujące czynności:

jak sprawdzić czy telefon jest na podsłuchu
1. Z klawiatury wpisz kod *#62# następnie wybierz przycisk z zieloną słuchawką. Uruchomiony zostastanie kod MMI.
2. W kolejnym kroku powinno wyświetlić Ci się okno poniżej.

sprawdzanie czy telefon jest na podsłuchu

3. Wyświetli Ci się okno z napisem “Przekazywanie połączeń gdy niedostępny Głosowy:”. Dalej będzie numer telefonu, na który dokonywane jest przekierowanie podczas, gdy Twój telefon jest wyłączony. Zazwyczaj jest to numer poczty głosowej, natomiast warto zawsze się upewnić i wyszukać ten numer np. w Internecie i sprawdzić czy jest on bezpieczny.
Jak wyłączyć przekierowanie wszystkich połączeń w telefonie komórkowym?

Istnieje możliwość wyłączenia wszystkich przekierowań połączeń w swoim telefonie komórkowym. Aby to zrobić wybierz z klawiatury kod ##002# i wcisnij przycisk z zieloną słuchawką. Wszystkie przekierowania w twoim telefonie zostaną wyłączone, razem z przekierowaniem do poczty głosowej, dlatego jeśli jej używasz to zastanów się, czy chcesz używać tej funkcji.
Kto zakłada podsłuchy?

Bardzo często zdarza się, że podsłuchy zakładają zazdrośni mężowie i żony. Niekiedy to rodzice chcą kontrolować swoje pociechy i z troski o nich decydują się na taki czyn. Czasami zdarza się, że robią to zwykli przestępcy, którzy wykorzystują podsłuchy w późniejszej sprawie do celów niezgodnych z prawem jak na przykład do szantażu. W niektórych sytuacjach na zakładanie podsłuchów pozwolenie dostaje, także policja.
Jak wykryć podsłuch w telefonie – kilka rad

Już wiesz jak wykryć podsłuch w telefonie. Warto, abyś wiedział też jak się przed nim bronić. Nigdy nie pożyczaj nikomu telefonu, kiedy nie widzisz, co na nim robi. Raz na jakiś czas profilaktycznie wykonuj twardy reset telefonu, to pozwoli Ci odinstalować wszystkie znajdujący się na nim programy, a w tym bardzo często i ewentualny podsłuch. Uważaj na telefony zakupione z nieznanych źródeł, ponieważ w przeszłości zdarzały się przypadki sprzedawania telefonów z zainstalowanym podsłuchem.

Categories: Porady

Comments are closed.

Airmax Internet na t

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, dostęp do szybkiego i ...

Światłowód Airmax

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rozwijającej się technologii, konieczność szybkiego ...

Niesamowite możliwo

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym ...

Tajemnice i uwodzeni

Witamy w fascynującym świecie opowieści erotycznych, gdzie słowo "plaża" nabiera ...

Uzależnienie od Int

Wprowadzenie W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia stale rozwija się i staje ...