Jaką kupić kamerę samochodową?

Jaką kupić kamerę samochodową?

Kamera samochodowa to urządzenie rejestrujące obraz w wersji cyfrowej i nagrywa prędkość pojazdu nagrywającego i pojazdu nagrywanego. Obraz rejestrowany jest na odpowiednim nośniku, który można później wykorzystać do otworzenia nagrania. Decyzja o wyborze kamery samochodowej nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele modeli wideorejestratorów, z których jedynie część jest godna uwagi. Nie wszystkie wideorejestratory, mają niezbędne cechy wymagane w kamerach samochodowych, przez co nie do końca spełniają swoją funkcję.
W jakich sytuacjach przydaje się kamera samochodowa?

Podczas wypadku i kolizji, dzięki nagraniu z rejestratora ruchu odtworzyć możemy nagranie i udowodnić swoją niewinność.
Podczas otrzymania bezpodstawnego mandatu, dzięki nagraniu udowodnić możemy, że nie popełniliśmy żadnego wykroczenia.
Do analizy i poprawy własnej jazdy. Oglądając nagrań z kamery samochodowej, możemy nauczyć się jakich błędów w przyszłości nie popełniać.

Ranking kamer samochodowych 2017:
Pozycja Nazwa Kamery Samochodowej Oferta
1. XBLITZ Dual Core Wideorejestrator Sprawdź
2. OVERMAX KAMERA SAMOCHODOWA 4.1 Sprawdź
3. Kamera samochodowa Vakoss VC-518K Sprawdź
Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?
Rozdzielczość

Rozdzielczość wpływa bezpośrednio na jakość nagrywanego obrazu. Im większa rozdzielczość, tym lepsza jakość. W 2017 roku standardem jest rozdzielczość 1920 x 1080. Pozwala ona na utrwalanie obrazu w jakości HD. Należy jednak pamiętać, że im lepsza jakość nagrania, tym więcej zajmuje ono miejsca na karcie SD, co za tym idzie – mniej nagrań uda się utrwalić.
Pojemność

Pojemność w tym wypadku będzie maksymalną liczbą filmów z wideorejestratora, która zapisze się na karcie używanej w kamerze samochodowej. Zazwyczaj kartą, używaną w tego typu urządzeniach jest karta MicroSD z pojemnością 16 GB lub 32 GB. Taka pojemność pozwala na zapisanie dużej ilości nagrań. Trzeba pamiętać, żeby regularnie sprawdzać aktualne zapełnienie karty. Całkowite zajęcie pojemności karty spowodować może sytuację, w której potrzebne nam nagranie nie zostanie zarejestrowane. Wprawdzie, niektóre wideorejestratory mają funkcję automatycznego usuwania starych nagrań. Ma to jednak swoje wady, w przypadku kiedy zapomnimy zgrać na inny nośnik stare, ale ważne dla nas nagrania.
Montaż

Zwróćmy uwagę na montaż. Im łatwiejszy sposób montażu, tym lepszy komfort użytkowania. Wybierane powinny zostać kamery samochodowe, których montaż nie stanowi większego problemu dla użytkownika. Zawartość wideorejestratorów trzeba, przecież czasami opróżnić lub zgrać na inny nośnik. Nie zapominajmy o tym, jakże ważnym aspekcie.
Kąt widzenia

Kolejną ważną cechą jest kąt widzenia. Kąt widzenia odpowiada za maksymalną szerokość obrazu, jaka zostanie utrwalona na nagraniu. Im większy kąt nagrania, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na to, aby kąt nagrania nie był mniejszy niż 120 stopni. Kąt 120 stopni umożliwia swobodne ustawienie kamer i zapewnia utrwalenie obrazu z dwóch pasów ruchu. W 2017 roku standardem jest kąt widzenia o mierze 170 stopni, który daje dosyć wysoki poziom widoczności.
Tryb nocny

Tryb nocny jest niezbędnym trybem, w który wyposażona powinna być kamera samochodowa. Nie raz zdarza się, że podróżujemy samochodem nocą. Warto, przecież, aby wideorejestrator nie przegapił zdarzeń drogowych nocą.
Głos

Od niedawna możliwa jest nowa funkcjonalność wideorejestratorów, polegająca na rejestracji głosu. Kamery samochodowe wyposażone zostają w mikrofon, które znakomicie radzą sobie z pobieraniem głosu. Ważne, aby mikrofon potrafił rzetelnie pobierać odgłosy z otoczenia, nie pomijając przy tym żadnych kluczowych odgłosów.
Zakończenie

Zakup wideorejetratora daje multum możliwości na drodze i oszczędzi stresu w przypadku, kiedy udowodnić musimy, że wypadek lub kolizja niespowodowane zostały z naszej winy. Warto zadbać o to, aby kamera posiadała wymienione powyżej właściwości i cechy takie jak odpowiednią rozdzielczość, pojemność i kąt widzenia. Stosunkowo ważne jest to, aby zaopatrzona była w tryb nocny i głos. Dodatkowo powinna być łatwa w montażu i użyteczna dla kierowcy.

Categories: Porady

Comments are closed.

Airmax Internet na t

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, dostęp do szybkiego i ...

Światłowód Airmax

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rozwijającej się technologii, konieczność szybkiego ...

Niesamowite możliwo

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym ...

Tajemnice i uwodzeni

Witamy w fascynującym świecie opowieści erotycznych, gdzie słowo "plaża" nabiera ...

Uzależnienie od Int

Wprowadzenie W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia stale rozwija się i staje ...