Jaką kupić zmywarkę? – Poradnik

Jaką kupić zmywarkę?

Wybór zmywarek nie należy do najłatwiejszych. Na rynku znajduje się naprawdę spora liczba modelów zmywarek. Naprawdę ciężko jest rozróżnić sprzęt dobrej jakości od sprzętu, który z pewnością nie jest wart naszej uwagi. Co powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru zmywarki? Przede wszystkim pod uwagę powinniśmy wziąć takie cechy zmywarki jak wymiary, średnie zużycie wody, skuteczność mycia naczyń, różnorodność programów, umiejętność suszenia naczyń, cenę, awaryjność, hałas podczas pracy i funkcję dodatkowe. Biorąc pod uwagę wszystkie te cechy, wybrać będziemy mogli produkt idealny, który posłuży nam na lata. Poniżej omówione zostały poszczególne cechy zmywarek:
Programy zmywarek

Programy zmywarek dostosowane powinny być do różnych sytuacji. W zmywarce niezbędne są programy pozwalające na wykonywanie czyszczenia naczyń w sposób energooszczędny, w sposób błyskawiczny, a także w sposób delikatny. O to typowe programy, które zawierać powinna zmywarka do naczyń:

Program Energooszczędny (ECO) – Pozwalający na wykonywanie prania w temperaturze 50 stopni Celsjusza. Dodatkowo jest programem wydłużającym czas prania, jednak zmniejszającym zużycie energii.
Program Automatyczny – Zwykły program pozwalający w stosownym czasie wymyć naczynia. Wykrywa ewentualne zabrudzenia i na ich podstawie dostosowuje długość prania i pobór wody.
Program Przyspieszony – Stosowany jest w sytuacjach, kiedy pranie musi być wykonane szybko. Cechuje się dużym poborem energii i krótkim czasem mycia naczyń.
Program Delikatny – Naczynia myte są w niskiej temperaturze około 35 stopni. Dzięki temu nie ulegają uszkodzeniom i nie są narażane na pęknięcia.

Wyposażenie zmywarek

Wyposażenie zmywarek drastycznie różni się od siebie. Elementy dodatkowego wyposażenia, które nadają zmywarce nowych możliwości to:

Pojemniki na sztućce i naczynia.
Szufladki i uchwyty na kieliszki.
Elektroniczny wyświetlacz.
Filtry i wskaźniki.
Dodatkowe natryski.

Pojemność

Podczas wyboru zmywarki zwrócić trzeba uwagę na pojemność zmywarki. Kluczowym czynnikiem jest przecież, ile naczyń wejdzie do zmywarki podczas pojedynczego prania, Ważne jest, aby pojemność zmywarki nie była zbyt mała, aby wygodnie można było robić pranie bez konieczności nastawiania zmywarki kilka razy dziennie. Pojemność zmywarki dostosowana powinna być przede wszystkim do wolnej powierzchni w kuchni, ilości członków rodziny, a także do liczby kompletów brudnych naczyń zbieranych w czasie jednego dnia.
Dodatkowe funkcje zmywarki

Kolejną kluczową cechą zmywarek są funkcje dodatkowe. Możliwości programistyczne w dzisiejszych czasach są praktycznie nieograniczone, dlatego warto wybierać zmywarki z rozbudowaną funkcjonalnością. Poniżej przedstawiono przykładowe dodatkowe funkcje zmywarki:

Harmonogram – zmywarka nastawia się automatycznie o danej porze.

Tryb z opóźnieniem – zmywarka włącza się dopiero po określonym czasie.

Stopień twardości wody – za pomocą rolki nastawiać możemy twardość wody, która determinuje żywotność zmywarki.

Dostosowanie do środka czyszczącego – zmywarka wykrywa środek stosowany w zmywarce i na jego podstawie dokonuje wyboru najlepszego programu czyszczącego.

Zabezpieczenie awaryjne – zmywarka automatycznie wykrywa awarie i odcina dopływ wody, aby uniknąć zalania pomieszczenia, w którym się znajduje.

Czyszczenie strefowe – Wybieramy obszar (strefę), jaka ma być myta podczas konkretnego prania. Np, jeśli mamy dużo sztućców to wskazujemy pojemnik ze sztućcami i tylko on jest myty w czasie tego konkretnego prania.
Ranking zmywarek 2017

A o to ranking znakomitych zmywarek 2017 roku odpowiadający na pytanie jaką kupić zmywarkę!:
Nazwa zmywarki Cena Oferta
Smeg ST324L Zmywarka 4449,00 zł Sprawdź
Smeg ST531 Zmywarka 3599,00 zł Sprawdź
Siemens SR 76T095EU Zmywarka 2349,99 zł Sprawdź
Electrolux Zmywarka ESF4510LOX 1263,55 zł Sprawdź
Zmywarka Hyundai DTB 656 DW8 863,61 zł Sprawdź

Categories: Porady

Comments are closed.

Airmax Internet na t

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, dostęp do szybkiego i ...

Światłowód Airmax

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rozwijającej się technologii, konieczność szybkiego ...

Niesamowite możliwo

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym ...

Tajemnice i uwodzeni

Witamy w fascynującym świecie opowieści erotycznych, gdzie słowo "plaża" nabiera ...

Uzależnienie od Int

Wprowadzenie W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia stale rozwija się i staje ...