Dorastanie a indywidualność

Odkrywanie indywidualności

Każdy z nas jest osobą odpowiedzialną za swoje postępowanie. Wydaje się to takie banalnie proste. Jednak głębie indywidualności odkrywamy wówczas, gdy ktoś od nas zależny nagle staje się odrębnością. Świat staje w miejscu, a my zastanawiamy się czy kiedykolwiek będziemy potrzebni tak jak do tej pory.
Niemal mistyczne zagadnienie nurtuje co dzień około tysiąc ludzi. Zapytamy dlaczego? odpowiedź jest prosta, to rodzicielstwo.
Dorastanie

Matka nosząc małego bąbla pod swoim sercem przez 9 miesięcy przyzwyczaja się do swoich okrągłości, nudności, kopniaków i niezdarności. wszystko to uzupełnia ciepło uczucia do dziecka.
Powoli z ojcem zaczynają układać sobie odpowiedzialność i opiekę nad dzieckiem. Dziecko jest w całości zależne od rodziców tak długo, że opiekunowie wchodzą w rutynę aż nagle… Dziecko samodzielnie urywa pępowinę uzależnienia od dorosłych.
Większość rodziców nie zna tego momentu, dzieci też nie. Każde dziecko w innym momencie chce wszystko samo robić, stać się dorosłym jak jego rodzice, co dzień uczy się nowych rzeczy, słów.
Samodzielność

Nagle czas przyspiesza, a my budzimy się jakby ze snu, gdzie moje małe dziecko? w pewnym stopniu wszyscy jesteśmy na to przygotowani bo przecież każde dziecko tak jak my się usamodzielni. Będzie miało swoją rodzinę.
To właśnie ten moment, gdzie odkrywamy indywidualność każdego człowieka, jego wolną wolę, chęci i obawy.
Czas płynie, człowiek ciągle się uczy. Tym czasem chwile które płyną już ponownie nie nastaną. Zostaje nam przejrzeć zakurzony album wspomnień by przypomnieć sobie chwile w którym drżało nam serce.

Categories: Szkolenia

Comments are closed.

Airmax Internet na t

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, dostęp do szybkiego i ...

Światłowód Airmax

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rozwijającej się technologii, konieczność szybkiego ...

Niesamowite możliwo

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym ...

Tajemnice i uwodzeni

Witamy w fascynującym świecie opowieści erotycznych, gdzie słowo "plaża" nabiera ...

Uzależnienie od Int

Wprowadzenie W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia stale rozwija się i staje ...