Jak włączyć lub wyłączyć kamerkę internetową w laptopie i komputerze

Jak włączyć lub wyłączyć kamerkę internetową w laptopie i komputerze?

Kamerka internetowa służy do pokazywania obrazu. Używamy jej często w czasie rozmów online na przykład przez takie komunikatory jak skype czy Facebook. Powinniśmy wiedzieć, jak działać w przypadku, kiedy kamera internetowa jest wyłączona. W tym poradniku pokażę Wam jak można włączyć lub wyłączyć kamerkę internetową za pomocą menedżera urządzeń. Rozwiązanie dotyczy osób używających Windows 10. Dzięki temu poradnikowi w kilka minut powinno Ci się udać włączyć kamerę internetową.

Jak włączyć lub wyłączyć kamerkę internetową

1. Rozpoczniemy od przejścia do Menedżera Urządzeń. Kliknij na przycisk “Start” w lewym dolnym rogu i zacznij wpisywać z klawiatury frazę “Menedżer urządzeń”.

2. Kliknij lewym przyciskiem myszki na wyświetloną propozycję.

jak włączyć kamerę w komputerze

3. Wybieramy zakładkę “Urządzenia do obrazowania”.

4. Wyświetlą się Tobie nazwy wszystkich kamer internetowych podłączonych do twojego laptopa lub komputera. Kliknij prawym przyciskiem, na wyświetloną w menedżerze urządzeń nazwę kamery internetowej a następnie wybierz opcję wyłącz/włącz w zależności od tego co chcesz zrobić z kamerką.

5. Gratulacje. udało Ci się zmienić ustawienia Twojej kamery internetowej!
Jak włączyć kamerkę internetową lub jak wyłączyć kamerkę internetową w laptopie i komputerze?

W instruktażu wideo poniżej dowiesz się wszystkiego na temat wyłączania i włączania kamerki internetowej. Bez problemu będziesz wiedział jak to zrobić. Proces nie jest jakoś zbytnio skomplikowany. Każdy powinien sobie z tym doskonale z tym poradzić. Wystarczy kilka kliknięć, kilka minut poświęconego czasu, a bedziesz wiedział jak włączyć kamerkę internetową lub jak wyłączyć kamerkę internetową!

Jak sam widzisz wykonywanie podstawowych działań w menedżerze urządzeń nie jest trudne. Myślę, że bez problemów udało się Tobie tego dokonać. Jeżeli z różnych przyczyn miałbyś z tym problem to możesz śmiało poinformować mnie o tym zdarzeniu w komentarzu. Jeżeli jednak udało Ci się to zrobić bezproblemowo to poinformuj mnie o tym w komentarzu! Z chęcią dowiem się czy sposób, który przedstawiłem powyżej na to jak włączyć kamerkę internetową jest skuteczny!

Co jeśli nie uda się włączyć kamery internetowej?

Jeśli pomimo próby nie udało Ci się włączyć kamery internetowej, to spróbuj zainstalować najnowsze dla niej sterowniki. O tym jak zainstalować sterowniki pisałem już w jednym ze swoich wpisów. Jeżeli pomimo instalacji sterowników, kamera nadal nie będzie chciała się włączyć, może to oznaczać, że jest ona zepsuta. W takiej sytuacji będzie trzeba zakupić nową kamerę. A o tym jaką kamerę internetową wybrać też już pisałem.

Categories: Porady

Comments are closed.

Airmax Internet na t

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, dostęp do szybkiego i ...

Światłowód Airmax

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rozwijającej się technologii, konieczność szybkiego ...

Niesamowite możliwo

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym ...

Tajemnice i uwodzeni

Witamy w fascynującym świecie opowieści erotycznych, gdzie słowo "plaża" nabiera ...

Uzależnienie od Int

Wprowadzenie W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia stale rozwija się i staje ...