Jaki kupić laptop do 1500 zł? – Poradnik

Jaki kupić laptop do 1500 zł?

Wybór taniego i dobrego laptopa nie należy do najłatwiejszych. Na rynku jest bardzo wiele modeli laptopów, których jakość kompletnie nie zasługuje nawet na połowę ceny, za którą są sprzedawane. Sztuką jest umiejętność odróżnienia słabych modeli od tych lepszych w podobnych przedziałach cenowych. Trzeba pamiętać, że tanie laptopy to zazwyczaj świadoma rezygnacja z rozrywki związanej z graniem w wymagające gry. Laptop do 1500 zł sprawdza się świetnie w podstawowych czynności biurowych, podczas przeszukiwania internetu, pracy na niezbyt wymagających programach, a także w czasie gry w mniej wymagające gry, które nie obciążają zbytnio procesora. Dla kogo zatem przeznaczony jest laptop do 1500 zł i na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego zakupu ?
Dla kogo przeznaczone są laptopy do 1500 zł?

Laptopy do 1500 zł spełniają swoją rolę w czasie pracy, nauki i korzystania z multimediów. Wykorzystywane są do podstawowych czynności, w których wykorzystywane są mniej wymagające programy i gry. Laptopy do 1500 zł przeznaczone są dla:

Uczniów i studentów- pozwalają szybko znaleźć informacje w Internecie, często potrzebne są do przedstawiania prezentacji w czasie lekcji.
Pracowników – idealnie sprawdzają się w pracy, podczas korzystania z podstawowego oprogramowania.
Seniorów – do przeglądania Internetu i nauki podstawowych czynności związanych z informatyką.

Na jakie elementy zwrócić uwagę w czasie zakupu?
Karta graficzna

Karta graficzna to układ odpowiedzialny za przetwarzanie danych i renderowanie ich na sygnał zrozumiały przez wyświetlacz. Skutkiem takiego przetwarzania danych i renderowania jest obraz, jaki widzimy na ekranie. Solidnymi kartami graficznymi, jakie można otrzymać w tym przedziale cenowym są : AMD Radeon R4 , Intel HD Graphics 400 czy Intel HD Graphics 500. Pozwolą one na dosyć solidne i sprawne generowanie elementów graficznych.
Procesor

Procesor odpowiada za prace obliczeniowe, wykonywanie instrukcji i operacji. Im lepszy procesor tym dane operacje są szybciej wykonywane i tym więcej na raz zadań może być zleconych. Dobre procesory, jakie można otrzymać w zestawie w tym przedziale cenowym to przede wszystkim Intel Celeron N3060, Intel Celeron N3350 lub AMD A6-6310. Na ogół procesory te dają wystarczającą moc obliczeniową na wykonywanie podstawowych instrukcji.
Producent

Warto wybrać producenta, który jest rozpoznawalny na rynku. Mamy wtedy pewność, że wykonywany przez niego sprzęt jest dobrej jakości, a usterki techniczne to jedynie rzadkość, a nie standard. Producenci, których warto jest wziąć pod uwagę to firmy takie jak Lennovo, Asus czy Acer.
Rodzaj matrycy:

Do wyboru są dwa rodzaje matryc. Matryca błyszcząca i matowa. Matryca matowa chroni przed odbijaniem się w laptopie bardzo mocnego światła. Zazwyczaj wskazana w miejscach, gdzie mocno świeci słońce. Matryce matowe są generalnie droższe, natomiast mniej męczą oczy. Matryce błyszczące są tańsze, dają wyraźniejsze kolory, jednak nie chronią przed odbijaniem się światła, co może utrudniać pracę podczas np. pracy w słoneczny dzień na dworze. Wybór zależny jest od indywidualnych preferencji użytkownika, lecz generalnie dla zwykłego użytkowania laptopa zaleca się matrycę błyszczącą.
Przekątna ekranu

Przekątna ekranu mówi, jak duży wyświetlacz posiada laptop. Generalnie wybór przekątnej ekranu zależy w głównej mierze od preferencji użytkownika. Dostępne są laptopy o przekątnych ekranu 13, 14, 15 i 17 cali. Wszystko zależy od tego,` jak często użytkownik będzie przenosić laptopa (jeśli często lepiej jest wybrać mniejszą przekątną ekranu). Większe przekątne ekranu zalecamy dla osób, których laptop będzie raczej pełnił rolę laptopów stacjonarnych.
Ilość pamięci RAM

Pamięć RAM jest krótkotrwałą pamięcią, która odpowiada za wydajność naszego komputera. Generalnie im więcej pamięci RAM tym lepiej. Zazwyczaj w tym przedziale cenowym można liczyć na 4GB wielkości pamięci RAM.
Pojemność dysku

Im większa pojemność dysku, tym lepiej. Jeśli mamy zamiar na komputerze korzystać z dużej ilości programów, dokumentów i gier to powinniśmy kupić dysk z jak największą pojemnością. Dostępne są dyski z pojemnością 250 GB, 500 GB lub 1 TB (1000GB). W tej cenie nie powinno być problemu ze znalezieniem dysku z pojemnością 1TB.
System operacyjny

Systemem operacyjnym zalecanym aktualnie w laptopie dla zwykłych użytkowników jest Windows 10. Laptop wyposażony w taki system korzystać może z różnego rodzaju programów i gier. Większość programów i gier tworzonych jest właśnie na system operacyjny Windows, dlatego zalecamy zakup laptopa posiadającego Windows 10 lub jego wcześniejsze wersje (Windows 8 lub Windows 7).
Klawiatura

Klawiatura powinna być wygodna. Często czasem spotykane są klawiatury z przesuniętymi przyciskami (Ctrl i przyciskiem funkcyjnym). Najczęściej dostępne są klawiatury numeryczne, nienumeryczne i wyspowe. Dla osób, które sporo piszą, zalecamy klawiaturę wyspową. W klawiaturze ważnej jest, także to aby była odporna na różnego rodzaju zabrudzenia i zalania.
Wygląd

Wygląd zależny jest od indywidualnych preferencji użytkownika. W laptopach do 1500 zł nie ma co liczyć na oryginalny design, jednak warto wybrać laptopa, który podoba nam się wizualnie. Praca przy nim jest wtedy dużo lepsza, a do samego laptopa zasiadamy z przyjemnością.
Ranking laptopów do 1500zł

Poniżej przedstawiono ranking, będący odpowiedzią na pytanie, jaki kupić laptop do 1500zł

Categories: Porady

Comments are closed.

Airmax Internet na t

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się społeczeństwie, dostęp do szybkiego i ...

Światłowód Airmax

W dobie cyfryzacji i dynamicznie rozwijającej się technologii, konieczność szybkiego ...

Niesamowite możliwo

W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym technologia ewoluuje w zawrotnym ...

Tajemnice i uwodzeni

Witamy w fascynującym świecie opowieści erotycznych, gdzie słowo "plaża" nabiera ...

Uzależnienie od Int

Wprowadzenie W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie technologia stale rozwija się i staje ...